Франция: Отравянето на Навални показва, че Путин е готов да използва химическо оръжие срещу руснаците

Франция: Отравянето на Навални показва, че Путин е готов да използва химическо оръжие срещу руснаците

Френският външен министър Жан-Ноел Баро заяви, че президентът Владимир Путин е готов да използва химически оръжия срещу руснаците, позовавайки се на последните заключения на Запада, че критикът на Кремъл Алексей Навални е бил отровен със  смъртоносен нервно-паралитичен агент, предаде Ройтерс. Правителствата на Франция, Великобритания, Германия, Швеция и Нидерландия заявиха в съвместно изявление, че са стигнали до заключението, че Навални е бил отровен със смъртоносно токсично вещество в наказателна колония преди две години. Руското правителство отрича всякаква отговорност за смъртта на Навални.

"Преди две години Алексей Навални е починал от отравяне с един от най-смъртоносните нервно-паралитични агенти. Сега знаем, че Владимир Путин е готов да използва химически оръжия срещу собствения си народ, за да запази властта си", заяви Баро в изявление в социалната платформа "Екс".

Германският външен министър Йохан Вадефул заяви, че е "шокиран" от откритието, че руският опозиционен лидер Алексей Навални е бил убит със смъртоносен токсин, предаде ДПА. "Никога не сме имали илюзии за същността на руския режим, но тези констатации, които получихме заедно с партньорските ни държави, наистина ме шокираха", заяви Вадефул пред ДПА в кулоарите на Мюнхенската конференция по сигурността.

Точните подробности за това как е бил извършен новият анализ на нервно-паралитичния агент не могат да бъдат напълно разкрити пред обществеността, каза Вадефул. Той разкритикува онези, които обвиняват германското правителство в липса на желание за компромис и преговори с Москва за прекратяване на войната в Украйна.

"Тези хора трябва да осъзнаят, че става дума за режим, който е готов да защити собствената си система с всички необходими средства, дори извън рамките на морала и закона", подчерта Вадефул.

Източник: БТА

 

Коментари

  • бай Шиле

    15 Фев 2026 8:28ч.

    Май е време Путин да използва ТЯР срещу цялата дебилна измет на Британия, Франция и Германия.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мужик

    15 Фев 2026 9:44ч.

    време е да ви затворят митрофановата кочина от ДАНС и да потегляте към Орландовци.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 9:44

    15 Фев 2026 11:32ч.

    Клошар,откакто Пеевски спря надниците и ровиш по контейнерите,а

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Хаха, Путкин не смее да разруши един мот, те го чакаат да удари по НАТО

    15 Фев 2026 12:21ч.

    булгаристанските путиняги са дъното.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • един мост

    15 Фев 2026 12:21ч.

    малка поправка

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 12:21

    15 Фев 2026 12:45ч.

    Киевският ПУТКИН не може едно село да си върне хахаха цяло НАТО го въоръжава,то все яде бой на фронта,що е то ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Л. Лазарова

    15 Фев 2026 20:45ч.

    ИДИОТ! И кой те избра за министър?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • изродът изобщо не познава руснаците

    15 Фев 2026 8:46ч.

    Типично педерастко говорене.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Тоя не е французин

    15 Фев 2026 9:01ч.

    Францизите са по- тъмни.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Dimitrov

    15 Фев 2026 10:30ч.

    И са мюсюлмани.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Има и бели

    15 Фев 2026 12:48ч.

    Бели или черни, щом са макронисти, трябва да се депортират в джунглата.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Посетител

    15 Фев 2026 9:02ч.

    Идиоти... Смукаха си, смукаха си пръстите и изсмукаха това...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Пръстите ли ?

    15 Фев 2026 11:38ч.

    Не само !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Посетител

    15 Фев 2026 11:45ч.

    Е! Да кажем че са били... пръстите... 😁

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Либерала Путин твърде много

    15 Фев 2026 9:06ч.

    си позволи да либералничи с типове подобни на Навални,спомнете си как позволи ма Ходорковски да се измъкне на пръсти от Россията и сега той съди същата за 50 милиарда долара!А Чубайс как се измъкна с на краденото !С това бутжуазно-капиталистическо ръководство Россия много няма да издържи,крайно време е да идват наследниците на Йосив Висарионович и да продължат селото му!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Нов Кмет

    15 Фев 2026 11:33ч.

    Научи се да пишеш на български,мужик

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Евротъпанар

    15 Фев 2026 9:14ч.

    Има огромна разлика между химическо оръжие, което е БОВ за масово поразяване на противниковите войски и отрова за един един човек.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Виждаме го...

    15 Фев 2026 9:24ч.

    ..режима, който е готов на всичко, за да остане на власт. А химичесските оръжия ги "видяхме" още 2003-та в Ирак. И тогова толкова долазателства, колкото и сега.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Cicero

    15 Фев 2026 9:37ч.

    Кабалът, на който е представител този екземпляр, винаги вменява на Путин и Русия това, което те самите ще направят или вече правят, което би трябвало да е повод за притеснение за европейските граждани.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • rusnak

    15 Фев 2026 9:38ч.

    Френския педерас да каже, к'во стана с епруветката на Колин с биооръжие, Новичока дето не убива, Арабите със Световния търговски и куп други педераззззки западни лъжи на талази!? Виж, ако продължават така, верно Вовката ще им пусне нещо в Еврогейпедеристан.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • И Асад, който също трепеше с химическо оръжие

    15 Фев 2026 9:46ч.

    Едни дечица, които после се оказваха във филмови студиа в Египет, да не забравим.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мужик

    15 Фев 2026 9:43ч.

    и вчера отидоха на концерт на Кобзон 1040 крепостни на Хуйло. Всичко друго е фатмашки рев.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • как ги преброи бре

    15 Фев 2026 9:44ч.

    Я пусни линк!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • rusnak

    15 Фев 2026 9:47ч.

    Вчера майка ти е направила рекорд генг-бенг с 1040 какалашки, да не се бъркаш нещо, виж иначе 1500 укрофашисти верно ядът гуя на бандера.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Загубите на укропитеците са средно около 1500~1600 боклука на ден, а руските са средно под сто.

    15 Фев 2026 9:51ч.

    Стремежът да се минимизират колкото е възможно повече загубите е една от причините за бавното развитие на събитията на терен. Другата причина е тежката фортификация, която западните изроди направиха на почти непрекъснатата градска застройка в Донбас. Само че тя свършва и след укрепрайона Славянск/Краматорск вече следва голо поле.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мужик

    15 Фев 2026 10:13ч.

    ядът - неграмотен копейкаджия.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мужик

    15 Фев 2026 11:34ч.

    Исках да кажа и вчера 1040 укропитека заминаха при Бандера - нов позорен провал за всу

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Загубите на укропитеците са средно около 1500~1600 боклука на ден, а руските са средно под сто.

    15 Фев 2026 12:27ч.

    това е путинизъм в терминална фаза. За жалост България е наказана с огромно количество такива дебили, които я унищожават.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мужик

    15 Фев 2026 12:44ч.

    Укролигофренията е тежка болест на ума както доказва ежедневно пеевският ибрик на 12:27

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Франция: Отравянето на Навални показва, че Путин е готов да използва химическо оръжие срещу руснаците

    15 Фев 2026 9:44ч.

    К'о, к'о? Тия що не идат да се самообесят на Тур ефель?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Чудя се

    15 Фев 2026 10:00ч.

    Освен Сиярто дали има нормални външни министри в ЕС?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • тия французи ни тровят в цивилния ни живот, а какво остава ако ни изпратят на война - ще умрем от ядове (даже бец хранителни химични токсини), както заради набутването ни с еврото ни

    15 Фев 2026 10:12ч.

    Тоя в български магазин от големите вериги влизал ли е, например някой на техния Карфур? Що не вземе да си купи някои от храните, които ни се предлагат, напр. киселото им мляко "Данон" във всичките му производни? Човек се трови с химии даже още като му погледне опаковката...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • поправки

    15 Фев 2026 10:14ч.

    * бец = беЗ, еврото ни = еврото ИМ.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • жабарите най-добре трябва да знаят как стоят работите по въпроса

    15 Фев 2026 10:40ч.

    Жабешката отрова е била заредена нейде из организма на Навални още в болницата Шарите, Берлин, когато го взеха на "лечение". После, в удобен момент, е била дистанционно активирана от европартньорите, за да злепоставят Русия. Те така правят на Запад с хората, спомнете си мухоморките им по времето на Ковида.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Вчера в някакви новини

    15 Фев 2026 11:09ч.

    спменаха, че бил отровен с нервнопаралитичен агент от кожата на жаби - дърволазки... Да бе, как не се сетихме, че тия жаби се въдят в Сибир, а местните ги събират, изцеждат кожите им и приготвят БОВ, с които Путин трови населението си а и не само...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Куци Коньов

    15 Фев 2026 11:33ч.

    От изброените пет държави, две (Великобритания и Нидерландия) бяха "стигнали до заключението" и че Саддам е "готов да използва химически оръжия срещу" някой си, затова бомбардираха Ирак през 2003 г., убийвайки хиляди невинни цивилни, като така и не откриха и не доказаха наличието на "смъртоносно токсично вещество" там. Франция пък 2024 г. сключи "споразумение за стратегическо партньорство" със Саудитска Арабия и с Бин Салман, който накълца на парчета своя най-голям критик в едно посолство, а пък 2025 г. Макрон лично прие в Елисейския дворец сирийския джихадист и доказан терорист, масовият убиец и изнасилвач на сирийци ал-Джолани... Мога да продължа и с още примери за това как всъщност въпросните 5 държави, които обичат да трепят невинни в свободното си време, не просто доказано нямат никакъв проблем да дружат с убийци, които избиват собствените си граждани, но и активно "изпират" образа им, за да изкарат ги "добри". Другояче казано, 5-те морализаторски държави са лъжливи манипулатори, които в името на келепира са готови да дружат с всеки "кучи син", стига да е "наш кучи син". И в случая "грехът" на Путин е не че "allegedly killed" Навални, а че им се изрепчи. Иначе щяха да си затварят очите и за неговите престъпления и да са му първи дружки.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Точно преди да умре Навални

    15 Фев 2026 11:34ч.

    имаше посещение от някакъв "западен" адвокат, или подобен боклук.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Дърволаз

    15 Фев 2026 11:35ч.

    Скоро ще налазя и едно зелено джудженце

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мужик

    15 Фев 2026 11:35ч.

    Не знаех че френския външен министър е плешив гей

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Народни поговорки и мъдрости

    15 Фев 2026 11:41ч.

    Ей, на туй му се казва "ФРАНЦУЗ АКЪЛЛИЯ"

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • рукола Z

    15 Фев 2026 11:48ч.

    Оф... бля бля бля, тия са отвратително банални вече! Баси и липсата на въображение и възможности! 🤮

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • критична

    15 Фев 2026 11:50ч.

    Не вярвам на французите.Смятат се за голяма работа и че имат правото да се възползват от по-бедните и по-онеправданите.Това показва историята им.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Вече ги изритаха от бившите им колонии

    15 Фев 2026 13:15ч.

    Няма от къде да крадат французите, затова затъват в дългове.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Еврокомисар

    15 Фев 2026 11:53ч.

    Никой с повече от една мозъчна гънка няма да повярва на този жалък плешивец

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • гнусен жабар

    15 Фев 2026 12:24ч.

    Какво стана бе, Микрончо махна ли ечемиците от очите?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Просто е очевадно

    15 Фев 2026 12:24ч.

    че след 4 години пълно нищожество и импотентност, никой не бръсне Путкин за слива. Освен дебилните булгаристански путиняги-култисти.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • просто си вече безок

    15 Фев 2026 12:29ч.

    Дай ни една колба с очите си тогава, ще ти пратим зрящ да я вземе и да ни я донесе.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Култистите..

    15 Фев 2026 12:35ч.

    ..ги видяхме вече кои са и къде са. Падат си по малолетни момченца.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Просто е очевидно

    15 Фев 2026 12:42ч.

    Колко отчаяно са превъртели путька ибриците след позорната капитулация на киевското нищожество - никой не бръсне киевския путакь за слива,даже помощите му спяха след като позорно го изритаха от Купянск

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мужик

    15 Фев 2026 12:46ч.

    Не бих се учудил ако Пеевски ибрик са го боцкали в Петрохан

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 12:29ч.

    15 Фев 2026 13:11ч.

    безок или не такива са фактите. 4 години нищожно държание и пресичане на червени линии довидоха европа пред прага на голяма война. никой вече не се страхува от путкин.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 13:11

    15 Фев 2026 13:13ч.

    Никой вече не бръсне за слива киевския путкин,а в Европа никой няма да помисли за воюване с Русия защото резултатът е ясен - капитулация на ЕС както капитулира киевското корумпирано зелено джудженце

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • И Навални като

    15 Фев 2026 12:41ч.

    Магнитски е приключен и после се хвърля вината на противника. Тия номера като и някои други сме ги гледали толкова много пъти. Ама след операция ковид няма кой да им се хване на пропагандата освен някакви тежко заблудени сектанти.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мужик

    15 Фев 2026 12:54ч.

    докъде ви докара Хуйло вас копейкаджиите - да се възхищавате от С. Корея и да плюете по Франция.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Нов Кмет

    15 Фев 2026 13:00ч.

    Пеевски ибрик,кога заминаваш на фронта ? Киевското хуйло здраво го е закъсало

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мужик

    15 Фев 2026 13:01ч.

    Искам да замина ама нямам желание :(

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Хижата на Епщайн

    15 Фев 2026 12:55ч.

    Вие нали вече ползвахте хим. оръжие срещу нас европейците масово, какъв е тоя рев сега за един ватник?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Нов кмет

    15 Фев 2026 13:24ч.

    Френският външен министър Жан-Ноел Баро ме каза нищо за смъртта на ВИКТОР ИЛЮХИН !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ПФУУУ

    15 Фев 2026 14:46ч.

    имбецил ...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ИГ Фарбен

    15 Фев 2026 15:45ч.

    Не виждам логика в тоя изявление на французина с вероятно хазарски произход. По-скоро трябва да го е страх, да не използват такова оръжие срещу французите, но не него едва ли му пука за тях!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи