Северна Корея изстреля балистична ракета към Японско море

Северна Корея изстреля балистична ракета към Японско море

Северна Корея изстреля балистична ракета към Японско море, съобщи агенция "Йонхап", позовавайки се на Обединения комитет на началник-щабовете на въоръжените сили на Република Корея, предаде ТАСС. По-рано японските власти съобщиха за изстрелването.

Корейската народна република изстреля последно балистична ракета на 22 октомври. Това е седмото изстрелване през 2025 г. и второто, откакто Лий Дже-мьонг встъпи в длъжност като президент на Южна Корея.

Агенция "Йонхап" съобщи, че на 4 ноември САЩи са наложили санкции срещу осем севернокорейски граждани. Севернокорейското външно министерство заяви, че ще последва политиката на Вашингтон.

Следвайте "Гласове" в Телеграм и Инстаграм

 

Коментари