Северна Корея изстреля балистична ракета към Японско море, съобщи агенция "Йонхап", позовавайки се на Обединения комитет на началник-щабовете на въоръжените сили на Република Корея, предаде ТАСС. По-рано японските власти съобщиха за изстрелването.
Корейската народна република изстреля последно балистична ракета на 22 октомври. Това е седмото изстрелване през 2025 г. и второто, откакто Лий Дже-мьонг встъпи в длъжност като президент на Южна Корея.
Агенция "Йонхап" съобщи, че на 4 ноември САЩи са наложили санкции срещу осем севернокорейски граждани. Севернокорейското външно министерство заяви, че ще последва политиката на Вашингтон.
Следвайте "Гласове" в Телеграм и Инстаграм