Севастопол остана без ток след украински удари

Севастопол остана без ток след украински удари

Атаката на Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) срещу енергийната инфраструктура на Севастопол временно остави града без ток. Въведен е специален режим, съобщи губернаторът на града Михаил Развожаев в своя канал „Макс“. Развозжаев призова жителите да пестят батериите на телефоните си, да избягват претоварване на мрежата, когато електрозахранването се възстанови, и да запазят спокойствие.

Силите за противовъздушна отбрана отблъскват атака на ВСУ в Севастопол, като са свалили девет безпилотни летателни апарата, съобщи през нощта Развожаев.

Мъж е убит, а жена е ранена при атаки на ВСУ в Белгородска област, съобщи междувременно регионалният оперативен щаб.

През нощта системите за противовъздушна отбрана прехванаха и унищожиха 323 украински безпилотни летателни апарата от самолетен тип над руски региони, както и над Черно и Азовско море, съобщи руското Министерство на отбраната. "Тази нощ дежурните средства за противовъздушна отбрана прехванаха и унищожиха 323 украински безпилотни летателни апарата от самолетен тип над териториите на Астраханска, Белгородска, Брянска, Воронежска, Волгоградска, Калужка, Курска, Липецкая, Нижнегородска, Орловска, Оренбургска, Пензенска, Ростовска, Рязанска, Саратовска, Смоленска, Тулска области, Московска област, Краснодарски край, Република Крим и над водите на Азовско и Черно море“, се казва в съобщението.

Източник: ТАСС

 

Коментари