Путин: Руските воини защитават родината сякаш по Божия заповед

Путин: Руските воини защитават родината сякаш по Божия заповед

Руските воини винаги са изпълнявали свещената мисия да защитават Отечеството, сякаш по Божия заповед. Това заяви руският президент Владимир Путин, обръщайки се към участници в специалната военна операция и техните семейства след коледната служба в църквата „Св. Георги Победоносец“ в Московска област. „Днес празнуваме един прекрасен, светъл празник – Рождество Христово. И често наричаме Господ наш Спасител, защото Той дойде на земята, за да спаси всички хора“, отбеляза президентът. „Ето ги воините, воините на Русия – те винаги, сякаш по Божия заповед, изпълняват точно тази мисия да защитават Отечеството и неговия народ. Да спасяват Родината“, каза Путин.

Той подчерта, че "в Русия винаги са се отнасяли към своите воини като към хора, които изпълняват тази свята мисия по заповед на Господа". Руският президент поздрави войниците от специалната военна операция, с които присъства на коледната служба, и техните семейства и им пожела ангел-хранител винаги да бъде с тях.

Владимир Путин се появи на службата, облечен в официален тъмен костюм, но без вратовръзка. Това подчертаваше, че Рождество Христово е специален, лично важен празник за него, а не просто част от президентския график. Всички военни бяха в пълни парадни униформи. Те бяха придружени от съпругите и децата си.

Рождество Христово винаги е бил специален празник за руския лидер. Той посещава църковни служби от 2000 г. насам, като често избира по-малки църкви в различни региони на страната. През това време е посрещал Рождество Христово четири пъти в Санкт Петербург и три пъти в Тверска област, посочва ТАСС. В последно време Путин посреща Рождество Христово в Москва. През 2023 г., за първи път от 2001 г. насам, той посрещна празника в Благовещенската катедрала на Московския Кремъл.

Владимир Путин поздрави руските православни християни с Рождество Христово Телеграмата на държавния глава беше публикувана на сайта на Кремъл. Путин отбеляза, че този празник озарява света със светлината на доброто и любовта, дава на хората надежда и радост от приобщаването към духовните традиции на Русия, които се предават от поколение на поколение.

Източник: ТАСС

 

 

 

Коментари

  • ЗИП

    07 Яну 2026 8:55ч.

    Володя, кат един сущий Ричард Лъвското Сърце.Ся остава да обяви и кръстоносен поход за освобождение на Божи гроб от неверниците..... :))

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Еврокомисар

    07 Яну 2026 8:57ч.

    Фалшиво Рождество на псевдо християнските, метаправославни старостилници.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Липса на кислород

    07 Яну 2026 9:07ч.

    Получил си задушаване като си се раждал от задника на втория си полово неопределен небинарен баща.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • буржоазен плазмодий като тебе какво общо има с Господа

    07 Яну 2026 9:22ч.

    Няма ли пак да му се похвалиш, че сте въвели мутроеврото, че да те благослови?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Еврокомисар

    07 Яну 2026 9:30ч.

    Инш Аллах!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • MAGA

    07 Яну 2026 9:33ч.

    Комунистите бяха против църквата и вярата, в България доносноците следяха, кой влиза дори в църква. Путлер е неуспешен проект именно на комунизма, как стана вярващ, само дявола знае.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ти от позициите на безгрешен капиталист ли ни говориш

    07 Яну 2026 9:52ч.

    Що си въобразяваш, че някой го интересува колко си по буржоазному праведен?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • MAGA

    07 Яну 2026 10:39ч.

    Мълчи, по темата, ама едва ли знаеш нещо.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ВИК

    07 Яну 2026 22:34ч.

    Ай, стига с тези мантри. Потърси други опорки. Който искаше посещаваше богослуженията да види ритуалите. А, сега, кво? Църквите слабо посетени, а "държавните " мъже и жени ходят само ако има камери.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи