Орбан: Ако не се създаде буферна зона между НАТО и Русия, украинците ще загубят страната си

Орбан: Ако не се създаде буферна зона между НАТО и Русия, украинците ще загубят страната си

Следвайте "Гласове" в Телеграм

Страните от НАТО не са заплашени от нападение от Русия, но би било по-добре да има буферна зона между тях в Украйна. Това каза унгарският премиер Виктор Орбан в разговор с бившия австрийски канцлер (от 2000 до 2007 г.) Волфганг Шусел, публикуван в списание European Voices.

„Страните от НАТО не са заплашени от нападение от Русия, но би било по-добре да има буферна зона между тях в Украйна. Не сме застрашени от руска атака срещу страна-членка на НАТО“, каза Орбан. Говорейки за Украйна, той също отбеляза, че „Русия никога няма да се съгласи тази страна да се присъедини към НАТО“, защото това би означавало приближаване на алианса до руските граници.

Унгарският премиер предложи да се погледне политическата карта и каза, че за Украйна, като непосредствен съсед на Русия, би било идеално да се създаде „буферна зона с гаранции за сигурност“, защото ако това не се случи, украинците могат да загубят страната си.

„Не се съмнявам в положителната еволюция в Централна Европа, включително Австрия. Но имам повече съмнения относно просперитета на западната част на Европа. Големият въпрос е: способни ли сме да запазим целия континент заедно в един съюз? Защото динамиката и ефективността в Централна Европа ще бъдат много по-силни, отколкото в западните и южните страни на Европейския съюз. Първо: Моделът на социалната държава е остарял. Ако западната част на континента иска да запази високото си ниво на благосъстояние, без да гарантира, че хората работят, със системата е свършено. Затова трябва да осигурим работа на всички. Хората трябва да получат достъп до благосъстояние само чрез постижения. Второто е сигурността. В западните общества свободата и сигурността се разглеждат като две противоречиви понятия. Следователно обществената сигурност е лоша, особено в големите градове. Необходимо е по-добро съчетаване на свободата и сигурността на улицата. Третата точка е миграцията. Ако западните страни не са достатъчно силни да контролират собствените си граници и нелегалната миграция продължи със сегашното темпо, това ще има много неприятни последици, като паралелни общества и културна несигурност”, заяви още Орбан.

Източник: "Труд"

 

 

Коментари

  • Очертава се обща граница между Русия и Унгария в Закарпатието, както обикновено

    29 Март 2024 13:22ч.

    А геополитическата граница - по меридиана на Берлин.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Копейкин

    29 Март 2024 13:36ч.

    Кога това ? Митрофанова каза ли ви ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Dimitrov

    29 Март 2024 13:48ч.

    Митрофанов не знам дали е казала нещо, но в РФ вече се говори отново за две Германии!!!!!!!!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Еврокомисар

    29 Март 2024 13:50ч.

    А нещо за диктатура на пролетариата отново не се ли говори?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Su38

    29 Март 2024 14:20ч.

    Значи, вече си извадил класиците? Браво, похвално, подготвяй се за бъдещето...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До Еврокомисаря

    29 Март 2024 14:20ч.

    Говори се за диктатурата на пролетариата и как ти ще бъдеш първата й жертва, хвърлена в трапа!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Буферната зона

    29 Март 2024 13:42ч.

    ще бъде доста по на запад от територията на бивша окраина. Да се чете трябва. И да се помни повече от 2 години

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Капитан Кук

    29 Март 2024 14:23ч.

    Защо българските журналисти са толкова неграмотни??? Орбан се съмнява не в ПРОСПЕРИТЕТА на Западна Европа, защото ПРОСПЕРИТЕТ означава увеличаване на МАТЕРИАЛНОТО БЛАГОСЪСТОЯНИЕ. Съмнява се човекът в ПРОГРЕСА НА МИСЛЕНЕТО в Западна Европа.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • домачине

    29 Март 2024 19:02ч.

    Тоя път не съм съгласен с Орбан. Не мога да разбера за какво толкова му е допаднало НАТО, след като е основният създавач на напрежение между Русия и Запада и синоним на васалството на европейците спрямо една иноконтинентална сила с повехнали функции. Идеалният изход от кризата е алиансът НАТО да се саморазпусне, тогава ще отпаднат няколко проблема наведнъж и напрежението ще спадне значително. Защото проблеми и опасност от Трета световна война създава не само прокси-режимът в Киев, но и приемането на нови членове като Финландия и Швеция, което е срам за дългогодишното им парадиране с явно мним неутралитет.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи