Неидентифициран обект падна и предизвика експлозия на около 95 километра навътре в територията на Полша в четвъртък сутринта, съобщиха местните власти. Инцидентът е станал, докато Русия е извършвала мащабни атаки с ракети с далечен обсег срещу Украйна, пише Си Ен Ен.
Русия нанесе масиран удар по военни обекти в Киев, Лвов и още пет украински области
По-рано Полша съобщи, че е вдигнала във въздуха изтребители, за да защити въздушното си пространство по време на руските удари, съобщиха въоръжените сили на страната в "Екс". Мерките са превантивни.
„Неидентифициран обект беше засечен в полското въздушно пространство през нощта, а по-късно вероятното място на катастрофата му беше открито близо до село Тарнава-Колония в Люблинската област", съобщи Оперативното командване на полските въоръжени сили.
Премиерът Доналд Туск ще посети мястото, където е било извършено нарушението на въздушното пространство, съобщи говорител на правителството.
Източник: бТВ, БТА