Председателят на парламента Наталия Киселова предаде щафетата на Рая Назарян от ГЕРБ-СДС в началото на заседанието на Народното събрание с думите: "Днес се оттеглям като председател на парламента! За мен беше чест!"
Ротацията бе договорена от коалиционните партньори.
"Уважаеми колеги днес подадох заявление, с което се оттеглям от длъжността председател на Народното събрание. През изминалите пет години полическата криза не стихва, липсват ни умения за взаимно уважение, за съгласие, за коалиционна култтура. Като народен представител и като част от парламентарната група на "БСП-Обединена левица" ние доказахме, че в критични моменти можем да сме отговорни на висотата на историческия момент. Днес се отеглям и по този начин показвам как трябва да се постъпва с чувство на дълг и отговорност към парламентарната практика в условията на коалиционно управление. За мен беше чест", заяви Киселова от председателското място в пленарната зала.
Киселова беше аплодирана от народните представители. Тя обясни, че по правилник поста заема зам.-председателят, който е от най-голямата парламентарна група. В случая на стола ѝ седна Рая Назарян от ГЕРБ-СДС. Председателите на НС ще се ротират, реши Съветът за съвместно управление.
Малко по-късно през деня депутатите избраха Рая Назарян за председател на 51-ото Народно събрание. „За“ гласуваха 129 народни представители, „против“ бяха 77, „въздържали се“ - 14.

От "Възраждане" издигнаха за поста Цончо Ганев, зам.-председател на 51-вия парламент. За него гласуваха четирима, против - 118, въздържаха се 62 депутати.
Благодаря Ви за гласуваното доверие, каза Рая Назарян.
"Приемам този избор с респект и ангажираност. Позицията на председател на НС не е пост, а задача - да поддържа добрия диалог между политическите опоненти, да представлява законодателя в стриктната правна рамка на компетенциите му. Председателят не представлява себе си, а Народното събрание като институция. Аз ще работя НС да има добре организирана работа и да бъде достойно представлявано в своята същност".