Над 200 души останаха блокирани на Витоша, чакат с часове автобуси на студа. Радев: Това, което става на Витоша, е престъпно

Над 200 души останаха блокирани на Витоша, чакат с часове автобуси на студа. Радев: Това, което става на Витоша, е престъпно

Следвайте "Гласове" в Телеграм и Инстаграм

Над 200 туристи останаха блокирани на една от спирките на градския транспорт на Витоша. Потърпевшите, които сигнализираха, твърдят, че няма автобуси, които да ги докарат обратно в София. Преди минути е минал последният, който обаче не е имал капацитет да събере всички чакащи на спирката. На туристите им било казано, че последният автобус от Витоша към София е в 17:00.

"Призовават ни да ползваме автобуси, за да посещаваме планината, а сега няма как да се приберем в София", сподели един от блокираните туристи.

От Банско президентът Румен Радев коментира ситуацията тази зима на Витоша и затруднения достъп до планината над София: "Това, което става на Витоша, е просто престъпно. Ние имаме невероятни дадености, единствената столица в Европа, в която можеш да караш ски, а не можем да създадем необходимата организация, така че да имаме ски съоръжения и хората да могат да водят децата си и да спортуват, да се радват на планината", е мнението на Радев относно Витоша.

 

От вчера влезе в сила нова организация за колите към Витоша. От Столичната община въведоха забрана за достъпа на автомобили от 10.00 до 15.00 часа, за да се облекчи придвижването до планината в зимни условия. Осигуриха и допълнителни автобуси, които да се движат по линиите до Витоша.

Въпреки повечето автобуси към планината, чакането на студа доведе до напрежение между хората и между граждани и служители на ЦГМ, които се опитваха да осигурят безопасното превозване на хората. Дори дадоха идея в единия от автобусите, слизащи към града да се возят само майки с деца. Автобуси от планината към града се движиха и след 17 часа, когато е последният по разписание, за да могат да бъдат извозени всички чакащи.

От общината заявиха за БНТ, че към туристите пътуват два допълнителни автобуса, които ще ги приберат. Обясниха още и че на разположение на място са екипи на Аварийна помощ и превенция към СО и увериха, че няма да има изоставени хора в планината. По разписание последният автобус, който тръгва от Витоша към София, е в 19:00, уточниха от Столичната община.

Тази зима достъпът до планината е под всякаква критика. Лифтът не работи, а автобусите не успяват да поемат всички чакащи. В много от почивните дни цари неизвестност дали човек ще успее да се качи с обществен транспорт или дали ще успее да слезе - било то заради блокирани от автомобили отсечки или поради липса на място в автобуса.

Източници: dariknews.bg, Агенция "Фокус", "24 часа"

 

 

 

Коментари

  • Алабала

    19 Яну 2025 18:34ч.

    За съжаление, София върви по пътя на всички големи градове, управлявани от woke некадърници.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • old_beggar

    19 Яну 2025 18:38ч.

    Правото на народност съществува реално само за онези народи, които ползвайки се от него, могат да го запазят...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • За такова време на чакане до Подуене щеа да слязат.

    19 Яну 2025 20:50ч.

    Щопска им работа, на неначесалите се кесии.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 19 Яну 2025 20:50ч. Щопска им работа, на неначесалите се кесии.

    20 Яну 2025 9:10ч.

    За съжаление в София шопето сме малцинство. Преобладават вашите деца и внуци изпълзялу от села и колибарски селища, гледащи зло и диво.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Абе, важното е...

    20 Яну 2025 9:12ч.

    ...в Банско да върви алъш-веришът. Апропо, чорбаджиите на съоръженията на Витоша и Банско не бяха ли едни и същи?!?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Изроди

    19 Яну 2025 18:34ч.

    В Африка лифта щеше да работи.Престъпни мутри управляват всичко в тая скапана държава.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Над 200 души останаха блокирани на Витоша, чакат с часове автобуси на студа. Радев: Това, което става на Витоша, е престъпно

    19 Яну 2025 20:52ч.

    Витоша кучетата я яли. Важното е в Банско да работи банкомата!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Тихомир Томов

    20 Яну 2025 16:10ч.

    В началото на мандата на Терзиев ви написах това : Столичани ги чакат незабравими изненади и простотии ......................

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Да изпратят армейска колона с БТР-и да прибере хората

    19 Яну 2025 18:35ч.

    А, забравих, че БТР-ите са в бившата УССР

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Georgi Georgiev

    19 Яну 2025 18:45ч.

    От мястото на снимката до Симеоново са час и половина спокоен ход надолу. Вместо да страдат шумно, да бяха се прибрали, а след това вече да пишат жалби и т.н. Туристи на колела... Утре ще искат да ходят на Витоша с дронове.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Наблюдател

    19 Яну 2025 19:15ч.

    Някои форумци се обиждат, когато ги наричам какви са след подобни коментари. Няма да те обиждам, защото се вижда, че природата те е обидила.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Обективни истини

    19 Яну 2025 18:52ч.

    Това , което направи щха с лифта за Витоша не е срамно, а позор и трябва да бъдат линчувани и жигосани виновните. Не е нормално това , което стана.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Поправка от злосторника Цеко Минев, на Боко Тиквата другар

    19 Яну 2025 19:44ч.

    С лифтовете на Витоша..

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Прогноза

    19 Яну 2025 18:54ч.

    Май Васко Ухото и Мис Бони скоро ще си ходят...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Необичаен

    19 Яну 2025 21:43ч.

    И не само те. Както е тръгнало ще закриват ПП.....

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • вън цеко

    19 Яну 2025 18:54ч.

    от Алеко

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • а-а-а забравих

    19 Яну 2025 18:55ч.

    "Президентът: Банско налага стандарт в световните ски и това е невероятна визитна картичка за България"

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • първи

    19 Яну 2025 19:00ч.

    Софиянци да благодарят на Тома Белев!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • смешен плач

    19 Яну 2025 19:10ч.

    В голяма част от България няма транспорт за ежедневни нужди, а не за разходки, като например: да се ходи на работа, лекар, училище, магазини. И това защото България бе окрадена от София. 35 години стигат!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Наблюдател

    19 Яну 2025 19:17ч.

    Нали затова скачахте по площадите.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Гьоньо

    19 Яну 2025 19:40ч.

    Продължавай да наблюдаваш.Скачаха най-вече столичани.И обиждаха другите ,че са червени.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Той

    19 Яну 2025 19:21ч.

    Абе геврек,как ще ходят със ски в ръка и ски обувки надолу б мушмули, некадърното корумпирано мракобесник управление трябва да бъде подведени под отговорност. Единственана столица в Европа с такава даденост и 13 лифта навремето и в такова състояние. Това е позор

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Наблюдател

    19 Яну 2025 19:30ч.

    Някои хора са се придвижвали само с лимузини и никога с автобуси. Не знаят, че когато се чака автобус, човек се надява всеки момент да дойде и НИКОГА не тръгва да върви пеш.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • O да

    19 Яну 2025 19:39ч.

    Това са новите реалии. Животът на нормалните хора се решава от хора в лимузини и с шофьори, бездетни, никога не работили, никога не изхранвали родители на заплата от завода, и се решава и в най- малките детайли. И не само в България

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Чичо Джо

    19 Яну 2025 19:29ч.

    софиянци да свикват с дебилите които ги правят на маймуни или да хващат тоягите

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Зелен чорап от НАТО

    19 Яну 2025 19:30ч.

    Рада Лайкова е получила покана и ще отиде . Това тя го написа преди 2 дни . За други - не знам

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ФЪРКАТИЧКО

    19 Яну 2025 19:47ч.

    Главният виновник е Цеко Минев!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Уилт

    19 Яну 2025 19:55ч.

    Защо ли си спомних как ВЪЗРАЖДАНЕ помогна на Васко Ухото да стане кмет!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Уилт 19 Яну 2025 19:55ч.

    19 Яну 2025 20:48ч.

    Не е добре да се правят манипулативни внушения. Като помниш толкова добре, спомняш ли си за кого гласуваш на досегашните избори, Уилтчо?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • от мястото на събитието

    19 Яну 2025 20:01ч.

    Като човек, качващ се с 66 няколко пъти да го напиша. ИМА РАЗПИСАНИЕ публикувано в интернет и то е делничен ден - НА ЧАС, тоест при пълен капацитет от 60 човека с правостоящите могат да се качат максимум около 500 души (курсовете са точно 8 - ОСЕМ) от 8:30 до 15:30 или обратно 9:30 до 16:30. През седмицата на никой от общината не му пука дали някой е останал горе - извънредни автобуси няма. Събота и неделя разписанието е от 8:00 до 15:55 или 9:00 до 17:00 наобратно. Няма такова нещо автобуси до 19:00. Събота и неделя курсовете са 16 (ШЕСТНАДЕСЕТ) през 30 минути или официално максимум 1000 души от милионна София имат право, ако се блъскат в пиков час да успеят да посетят планината с градски транспорт. В интерес на истината сутринта от метростанция Витоша и вечер от морени вместо един има два автобуса за съответния половин час. Практически увеличаваме броя хора до Морени на 1500. Спреният Симеоновски лифт има капацитет 1200-1500 души на час! В интерес на истината между 15:30 и 17:00 часа имаше първоначално даже над 200 човека (два пъти повече от снимката). Имаше страшно много родители с малки деца и шейни. Към 16:00 започнаха да прииждат и много младежи със сноуборд от пистите. През това време дойдоха 4 автобуса, но хората оставаха постоянно над 150. Качих се на 5-ти автобус около 17:00. Останаха още хора, но поне малки деца не се виждаха, но със сигурност доста от децата стояха над час на студа преди да се качат. По пътя надолу се разминахме само с ЕДИН автобус 66, който вероятно около 18:00 часа е прибрал позамръзнали граждани.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Жълтохубавец

    19 Яну 2025 20:04ч.

    Хахаха. На Уилт провокацията, как ли си спомних лак ГЕРБ го направиха кмет? М? Че Ванчето се оказа проектче герберастко...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ко пискъти бе

    19 Яну 2025 20:17ч.

    Фъндъ пак виновна!!!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • uvigi

    19 Яну 2025 20:27ч.

    КАКЪВТО СИ ГО ИЗБЕРЕШ,ТАКЪВ ЩЕ СИ ГО ЯДЕШ!!!!ОТНАСЯ СЕ НЕ САМО ДО СОФИЯНЦИТЕ!!!!!!!!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Някой си

    19 Яну 2025 20:31ч.

    Ами не виждате посланието- след като този се прави на пилот- двама пилоти загинаха. След като се появи на тази ,,зимна дестинация,, , българите останаха да мръзнат , без транспорт. Не че нещо ама вече е за замисляне

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Точен

    19 Яну 2025 20:44ч.

    Мрънкалници. Управляват ги умни и красиви сглобкаджии. Като не им отърва, отиват утре пред общината и да разходят кмета и общинските съветници до Витоша в багажник. А триморецът да не се прави на вечна опозиция и ни лук ял, ни лук мирисал, той докара тия плазмодии. Да размаха пак юмрука и да назове престъпниците. Но не вярвам, както не назова и мутрите, които щеше да разкарва през 2020, а после им връчва няколко пъти мандата.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • зфдьасгсхсдд

    19 Яну 2025 20:51ч.

    Транспорта в цяла София е пълна катастрофа. От известно време се чака дори на най натоварените линии по 20-30 минути. Какво се случва не ми е ясно но явно отиваме към пещерите. Не само че не се развиваме а направо се завиваме. Тоя глуппак Терзиев да си събира багажа и повече да не се връща в София. Да не говорим че целия град е потънал в боклук, графити и изпочупени плочки и настилки. Дори в центъра където трябва всичко да е под конец най-вече заради туристите е изрисувано все едно сме някакво гето а за висящите кабели и ронещи се мазилки по фасадите няма смисъл да се говори. Евроатлантик означава некадърник дето няма акъл и за две стотинки както и качества и умения дори на вързано куче хляб да даде. За 30 години тая иззмет не е забила един пирон иначе много им знае устата.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Гражданин

    19 Яну 2025 21:17ч.

    ВСИЧКИ СЕКТОРИ СА ПЪЛНА КАТАСТРОФА, защото няма кадърни професионалисти-ръководители, липсват изпълнители, заплащането е мизерно!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Коментар

    19 Яну 2025 22:29ч.

    Много от новите "столичани", работещи и живеещи в София, се водят на адрес в провинцията. Колите им също се водят с номера от провинцията. Те не плащат данъците си в Софиийска община, а си плащат данъците по родните места. Хубаво е пак да се върне софийското жителсво. Живее под наем в Манастирски ливади, колата му с ВР или М. По лична карта се води у Монтана....

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • А нЕма ли

    20 Яну 2025 9:52ч.

    направо в концлагера да ги закарате тези нахалните с номера от провинцията, дето ви бъркат работата, де гиди високомерни пърделници...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Пияния майстор

    20 Яну 2025 0:24ч.

    Първо : - не София, а Кофия. Второ: - при комунистите имаше два лифта. Селяните, дето завладяха града дори не знаят, че от Княжево тръгваше прекрасен лифт. Всички прекрасни хижи работеха! Прекрасни(както казва бай ви Тръмп) писти - Стената, Романски, Заека, Черни връх... Селяните дето се качват с шибаните си таратайки горе дори не знаят за какво става въпрос. Трето : - казах ли ви, че София се превърна Кофия. Мерзи за невниманието. Селяните никога няма да могат да върнат Витоша в нормалното и състояние. Прееб@хте планината и това е.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ники

    20 Яну 2025 5:37ч.

    A Терзиев какъв,не е ли софиянец?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Зодия Прасе

    20 Яну 2025 8:51ч.

    Лифтовете бяха три - Княжево-"Копитото", Драгалевци-"голи Връх" и "Симеоновски". Освен изброените от вас имаше двете "Лалета" и "Конярника". На "Стената" бяха три влека - "Заека", "Спас" и "Боби". Имаше някакъв измислен влек и на Ветровала. Пред хижа "Алеко" имаше т.нар "бор на доверието" - можеше сутрин да си оставиш раницата си да караш и следобяда да си я вземеш непокътната. Иначе не че не се е случвало и в онези времена, вярно много рядко, да се наложи да слезеш пеш с обувки и ски на рамо, ако до долу няма сняг. Въобще, изнежено, капризно и мрънкащо поколение дойде. Няма да се оправим.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Зодия Прасе

    20 Яну 2025 9:00ч.

    поправка: "изброените от Вас"

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Кукуряк

    20 Яну 2025 9:09ч.

    Терзиев е най - вече некадърен олигофрен и след това всичко останало . Истинският проблем е че избирателите му са олигофрени и мазохисти .

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Според българския безпристрастен AI

    20 Яну 2025 6:07ч.

    Целта е проста, на Витоша за частните олигарси няма фандък в ски туризма, няма развити хотели, ресторанти, етс.! Народа трябва да се пренасочи и да ходи по частните ски курорти в Банско, Пампорово и Боровец и там да снася яко ! Витоша е за продан и обект за застрояване до Черни връх!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ирония

    20 Яну 2025 7:45ч.

    партизаните да не са имали транспорт.....и взеха властта после....

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Том Сойер

    20 Яну 2025 8:46ч.

    Ама нали избраха Ухото, щото другите били ватенки и щял да дойде Путин, така тръбяха мисирите и мисирките, кво стана..........?!?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • кисинджър

    20 Яну 2025 9:47ч.

    не знам защо се прави новина от една тумба кръгли идиоти, решили всички 300 човека вкупом да гонят последния автобус. И аз съм присъствал не еднократно на такива случки и абсолюто сами са си виновни!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Е как така

    20 Яну 2025 10:31ч.

    Е, как така, бе Радев?! Хем хвалиш Цеко Минев за Банско, хем лошо било, че на Витоша не работел нито един лифт! Нима не знаеш, че фъндъка хариза лифтовете на Витоша на Цеко Минев и той да не е луд те да работят - нали трябва да избива стотиците милиони инвестиции, дето ги направи в Банско, заради които се наложи държавата да спасява банката му!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Турист

    20 Яну 2025 11:58ч.

    Ама нали са туристи защо им е автобус

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи