Кметът на "Възраждане" награждава учители и читалищни дейци за Деня на будителите

Кметът на "Възраждане" награждава учители и читалищни дейци за Деня на будителите

Районен кмет с изключителен жест към съвременни будители

В навечерието на Деня на народните будители, Столична община – район „Възраждане“ ще проведе тържествена церемония под надслов „Съвременните будители сред нас“. Събитието е част от културния календар на Столична община и има за цел да отдаде признание на хората, които и днес носят светлината на знанието, духа и културата.

Церемонията е посветена на учителите от общинските образователни институции и представителите на народните читалища на територията на район „Възраждане“, които са отличени като съвременни будители. Сред акцентите в програмата:

Награда „Най-добър учител“ - ще бъде връчена на изявени педагози от детските градини и училищата в района за техния всеотдаен труд и принос към образованието. Плакети за народните читалища - в знак на признателност към институциите, които пазят и развиват българските традиции, словото и общностния дух. Празничната програма ще включва музикални и литературни изпълнения, посветени на българската духовност и делото на будителите. „Будителството не е само спомен от миналото - то е избор, който правим всеки ден. Сред нас има хора, които тихо и достойно носят тази светлина. Днес им казваме: Виждаме ви и ви благодарим“, коментира кметът на район „Възраждане“ Станислав Илиев. Събитието е израз на уважение и признателност към всички, които с делата си продължават да градят духовния и културен облик на българското общество. Поканени да присъстват са министърът на образованието и науката, заместник-министри и общественици.

 

 

 

 

Коментари