FT: Киев предлага да купи оръжия за $100 млрд. от САЩ с пари от Европа

FT: Киев предлага да купи оръжия за $100 млрд. от САЩ с пари от Европа

Украйна ще обещае да купи американски оръжия на стойност 100 милиарда долара, финансирани от Европа, като част от сделка за получаване на гаранции от САЩ за сигурността ѝ след мирно споразумение с Русия, според документ, видян от "Файненшъл таймс". 
 

Украйна ще обещае да закупи американски оръжия на стойност 100 милиарда долара, финансиранa от Европа, в опит да получи гаранции от САЩ за сигурността си след мирно споразумение с Русия, пише "Файненшъл таймс". Съгласно предложенията, Киев и Вашингтон също така ще сключат сделка за 50 милиарда долара за производство на дронове с украински компании, които са развили технологията след 2022 г.

В документа не се посочва какви оръжия иска да закупи Украйна като част от сделката, но Киев е заявявал преди желанието си да закупи поне 10 произведени в САЩ системи за противовъздушна отбрана Patriot, за да защити градовете и критичната си инфраструктура, заедно с други ракети и оборудване.

Документът не уточнява каква част от сделката за дронове ще бъде покупка или инвестиция. Украинската позиция има за цел да се хареса на желанието на Тръмп да облагодетелства американската индустрия.

Запитан в понеделник в Белия дом за по-нататъшна военна помощ на САЩ за Украйна, Тръмп отговори лаконично: „Ние не даваме нищо. Продаваме оръжия.“

След срещата си със Зеленски и западноевропейските лидери и ръководителите на НАТО и ЕК президентът на САЩ Доналд Тръмп започна да организира среща между Владимир Путин и украинския президент.

„В края на срещите се обадих на президента Путин и започнах уговорките за среща между президента Путин и президента Зеленски на място, което предстои да бъде определено“, написа Тръмп в социалната си мрежа Truth Social. – „След като тази среща се състои, ще имаме тристранна, която ще бъде двамата президенти, плюс аз.“

Тръмп каза, че срещите са фокусирани върху гаранциите за сигурност на Украйна, които „ще бъдат предоставени от различните европейски страни, в координация със Съединените американски щати“. „Всички са много щастливи от възможността за мир за Русия/Украйна“, написа Тръмп.

 

Източник: obektivno.bg

 

 

 

Коментари

  • Дърт комунист тръмпист

    19 Авг 2025 11:40ч.

    Поредната проява на брутална укропитешка наглост. Киевский пиздец капитулирал ама щял да купува оръжия с парите на европейците. Поне едно село да си върне първо барем ама нещо няма импотентен контранаступ

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Тихомир Томов

    19 Авг 2025 14:02ч.

    Колко са скромни................поне да е за 300 милиарда!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Куев "предлага" с още бг инфлация

    19 Авг 2025 16:14ч.

    Да донапълни моргите с трупове.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Бялата мечка

    19 Авг 2025 16:14ч.

    Зеленото джудже е ларж с чужда пита, която ние ще платим.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Европеец

    19 Авг 2025 11:41ч.

    Хубавото е че след подобни изцепки подкрепата за зеленият кокаинов джуджак намалява в пъти дори в Западна Европа

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Donald J. Trump

    19 Авг 2025 11:49ч.

    Това изобщо не е шега! Т. нар "елити", като нищо ще вкарат в бюджетите на ЕС, финансова помощ за Украйна. И всички ние ще платим за това. Както за "наше добро" ни слагаха онези боклуци на Пфайзер, а който не искаше беше враг, така ще и сега. Те ще използват всяка възможност за пълното унищожение на средната класа в Европа. На тях им трябват безропотно плебеи...и малко на брой.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Панта

    19 Авг 2025 12:10ч.

    Отдавнашна мечта на глобалистите е намаляването на населението на Планетата. Поне с това си обяснявам всяка кретенски проява на тия. Нямало да влизат в НАТО. Ама щели да разположат войски в Украйна? Тази руска търпимост и великодушие на Русия, не знам има ли граници.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Гошо

    19 Авг 2025 12:04ч.

    EС ппитал ли е хората от Европа дали искат да дават пари на този нахалник за оръжие?!!! Срещата в Белия Дом беше "на кафе" с навлеци.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мина

    19 Авг 2025 12:17ч.

    Ами , след като разполага вече с парите на ЕС , дайте да го сложим на мястото на Урсула , че вече се обривам, като я видя.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Предлагам да си купя къща с басейн

    19 Авг 2025 12:23ч.

    Ей този форум да ми я плати

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Cicero

    19 Авг 2025 12:26ч.

    Това са ползите от краварския империализъм. Не е зле Европа да се събуди и да потърси сближение с Изтока по-скоро. Дистанцирането от мръсната империя на злото е задължително за оцеляването на континента.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ами

    19 Авг 2025 12:30ч.

    и аз мисля да мина през магазина довечера и да напълня количката догоре, само трябва да намеря кой да плати.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Зеля ли е виновен или милионите балъци в Европа!?

    19 Авг 2025 12:32ч.

    Това е въпросът.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Su38

    19 Авг 2025 13:41ч.

    Еленски: "Ела да те заведа у бате, да видиш, как се посрещат гости"...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Чичо

    19 Авг 2025 13:50ч.

    Сто милиарда са малко.Дайте му поне един трилион.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Пыпа - это какое-то невероятное позорище!

    19 Авг 2025 14:17ч.

    Мог остаться в истории России величайшим правителем и собирателем русских земель, а останется жалким всеми презираемым куколдом, символом унижения России. Я думал Горбачёва и Ельцина трудно будет переплюнуть, но он смог.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Миловидна

    19 Авг 2025 14:22ч.

    Що за нахалство на този дребен наркоман.Иска да изсмуче от обеднялата Европа още 100 милиарда.Нашите евроатлантици като нищо ще направят безумни заеми,за да угодят на европейските безумци.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • с людьми, которые капитулируют перед Украиной

    19 Авг 2025 14:24ч.

    будут делать что угодно.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Так точно

    19 Авг 2025 15:17ч.

    Киевский пиздец обосралься и капитулировал потому что он карлик и наркоман

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • баба мара

    19 Авг 2025 14:29ч.

    за какъв мир говорите седенката беше за наша сметка няма да свърши воината това не са хора а убиици и крадци на нито една дума не им вярвам а ние ще пострадаме защото се завираме където не ни е мястото

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Антон Сираков

    19 Авг 2025 14:51ч.

    Имате ли да добавите нещо за "ползите" за България от Еврозоната, мръсни еврейски слуги? А, ще има въжета, ще има...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ганди

    19 Авг 2025 15:27ч.

    Я им погледнете физиономиите от снимката - явно излизащи от преговорите. Освен Дони, другите как ви се виждат - щастливци??? Въпросът ми е най вече към идиотчетата, продължаващи да просират тукашното пространство, под благия поглед на модерацията. Вероятно тук е прието на миризливото лайно да гледа като на мнение.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Не от Европа

    19 Авг 2025 15:55ч.

    А от ватнишкия мизерен фонд, който Европа им прибра.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Напротив

    19 Авг 2025 16:20ч.

    Парите ще дойдат от репарациите които капитулиралото киевско джудженце ще плаща

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Коментар

    19 Авг 2025 21:14ч.

    Парите ще дойдат от мен и от теб. Данъци, цени....квоти...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Парите ще дойдат от мен и от теб. Данъци, цени....квоти... Включително парите, които ще отидат за връщане на откраднатото от "ватнишкия фонд". Със съответните лихви и неустойки.

    20 Авг 2025 6:36ч.

    Репарациите и контрибуциите отделно. Vae victis, напразно живели прозападни предатели.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Коментар

    19 Авг 2025 21:13ч.

    Демек аз, децата ми и внуците ми ще трябва да сбрем 100 милиарда. Ма много важна тая Покрайнина бе. Ще му купуваме на Зеленски оръжия? Па да си купи сам бе. Микрони, Урсули и сие що не се бръкнат те? Я отидете сега в Одеса. Не можеш да познаеш, че се води война. По улиците само коли за половин милион. Гучи-мучи, Прада.....

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи