Bild: Германският бизнес поиска пълна промяна на икономическата политика на ЕС

Bild: Германският бизнес поиска пълна промяна на икономическата политика на ЕС

Представители на големия германски бизнес поискаха от председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен да промени икономическата политика на Европейския съюз. Те изразиха гнева си и поискаха пълна „промяна на посоката“ в икономическата политика на ЕС, съобщи Bild.

Ден по-рано дванадесет ръководители на големи германски корпорации, включително Lufthansa, E.on, Henkel и DHL, се срещнаха с председателя на ЕК Урсула фон дер Лайен в Брюксел. Те изразиха недоволство от настоящата икономическа политика на ЕС и поискаха „пълна промяна на курса“. Това, което беше особено важно за тях: тлеещият тарифен спор със САЩ, прекомерната бюрокрация и прекомерната защита на климата.

„Бизнесмените бяха особено критични към бюрокрацията, тарифните спорове със САЩ и прекомерните изисквания за климата. Главният изпълнителен директор на Lufthansa Карстен Шпор отбеляза, че регулацията на ЕС прави полетите на авиокомпанията до Азия по-скъпи от тези на конкурентите. Шпор каза, че на световния пазар „не винаги можеш да бъдеш примерен ученик“, пише германската медия.

Ръководителят на Асоциацията на предприемачите от Северен Рейн-Вестфалия Арнд Кирхоф от своя страна призова за прекратяване на „дребните регулации“ чрез прехвърляне на инициативата на пазара. Ръководителите на DHL и Rewe също посочиха „прекомерна регулация“ и бюрократични разходи, които задушават иновациите и растежа.

Урсула фон дер Лайен, според премиера на Северен Рейн-Вестфалия Хендрик Вюст, „изслуша внимателно“ представителите на бизнеса и срещата беше „силен сигнал, който сега трябва да бъде приложен“.

Фон дер Лайен коментира срещата и критиките към нея като „полезна размяна на мнения“.

 

Източник: obektivno.bg

 

Коментари

  • Мери

    05 Юли 2025 9:20ч.

    Що бе, не ви ли харесва, че това чучело съсипва всичко наред, не подбира просто!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Другарко Мери,

    05 Юли 2025 10:04ч.

    В България никога не се е живяло по- добре. Включая и дъртите комунисти.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • "В България никога не се е живяло по- добре"

    05 Юли 2025 10:54ч.

    Така беше през 1985, сега е откровена лъжа.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • В България никога не са живели по-добре националите предатели и майцепродавци

    05 Юли 2025 11:19ч.

    Живейте, че не остана. Този живот с животи ще го плащате.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • "В България никога не се е живяло по- добре. "

    05 Юли 2025 11:34ч.

    Ха-ха-ха-ха-ха-ха пълна дебилизация, деградация и опростачване. Откъде ги намирате тия простаци?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 10:04

    05 Юли 2025 12:47ч.

    Психично болен,ти да не си Спецов

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • След дъжд - качулка

    05 Юли 2025 9:36ч.

    Отиде коня в ряката.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Унищожението на Германия беше sine qua non за отърването ни от европейския им съюз

    05 Юли 2025 11:21ч.

    На никого няма да му е тъжно за Обединена Германия, затова скоро няма да има пак такава.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • рукола Z

    05 Юли 2025 9:44ч.

    Германския бизнес ли... българския остатък от бизнес на България ще си хапе кокалчета цял живот, с това което са му намислили, ако влезем в еврозловоня! Искат да могат да отнемат парите ви в банката и ако оставите парите си в техните банки след влизането ни е еврозловоня - трябва да сте пълни идиоти! Подготвиха инструмент за отнемане на бизнес парите, ако те са над 400 000 заедно с активите. Всички пари, които имате, щом са в банката - значи не са ваши, а кеша нема го има ☺️ Теглете си парите, докато е време и не ги обръщайте в евро, нито в рубли, нито в йени... апартаменти, земя, злато, сребро... 😉

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • дарки

    05 Юли 2025 10:41ч.

    Добре, че нашите скъпи управници не си държат парите в България.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ганди

    05 Юли 2025 13:14ч.

    В юани бива ли?🥺

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Нито са я издигнали, нито са и сложили хляба на масата

    05 Юли 2025 9:46ч.

    Rose Ladson от MI6 едва ли ще се разчувства от несгодите на немския бизнес. Най-малко съпругът и си има "немски" бизнес и тя се погрижи за него много добре. Райнметал, които навремето я направиха министър на отбраната, също са доволни. Другите какво я интересуват? Госпожата толкова добре се справя със поставените изадачи , че нищо чудно да намаже и трети мандат. Ако ли не, има къде да я сложат за да се "погрижат за семейния и бюджет"

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • рукола Z

    05 Юли 2025 9:46ч.

    Четете хора, четете и мислете докато е време! https://www.amla.europa.eu/index_en

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Европа

    05 Юли 2025 12:27ч.

    https://cdnn21.img.ria.ru/images/07e9/07/03/2027007428_0:0:1333:915_1440x900_80_1_1_b8295b82ef402f00cb66c9d216b28010.jpg

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Нормално е

    05 Юли 2025 9:48ч.

    Компаниите /Бизнесът, Капитализмът/ да бъдат срещу неокомунизма и бюрокрацията. Сблъсъкът е исторически и добре познат. Краят винаги е един и същ. Нормалното /свободата, пазарът, демокрацията, инициативата/ тържествуват над Анормалното /несвободата, централизираната икономика, квотите, локдауните, тоталитарния контрол.../ MEGA !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Бай Иван

    05 Юли 2025 10:05ч.

    Какъв неокомунизъм те гони тебе бе колега? Ти най-крайната форма на капитализма наричаш неокомунизъм! Вярно, че развитието на Света може да се разглежда, като спирала и някои елементи на настоящата форма на капитализма да има някои черти на социализма, но това е само привидно! Нима тези мултимилиардери, които управляват Света ти се виждат комунисти? Явно не си научил нищо навремето за социализма и комунизма.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Бай Балван

    05 Юли 2025 10:47ч.

    Умилителна е идейната връзка между дъртите класически комунисти и неолиберастите троцкисти, които стискат Брюксел властта. Един и същ генезис, една и съща первезна идеология. Само едните са лузери и реликти от минала епоха, а другите саприспособенците на днешната епоха. И едните и другите мразят Свободата, Свободната инициатива, Пазарът, конкуренцията, дяловия капитализъм, мразят ниските данъци, мразят средната класа... Дъртите ортодоксални комуняки я мразят "отдолу" , а неокомунистите в Брюксел я мразят "отгоре".

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Гиди дърти комунета

    05 Юли 2025 10:03ч.

    Сив - хубав, Ес - льошо. Варшавския хубав - НАТО - льошо.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ганди

    05 Юли 2025 13:21ч.

    Гиди дърт глупак, хубавото си е хубаво, а лошото си е лошо, независимо кой как гледа на него. Етикетирането повечето пъти не съвпада с качеството на съдържанието.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ?????

    05 Юли 2025 10:23ч.

    Тва за силния сигнал някъде съм го чувал.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ясният знак липсва,

    05 Юли 2025 10:42ч.

    За да се дойдем на евроглупостта, пардон, на евроклишето.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Носи се слух,

    05 Юли 2025 10:49ч.

    че от октомври ще пуснат дигиталното евро. Известно време ще си "другарува" с кеша, докато второто не го спрат окончателно.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Изобщо не е слух

    05 Юли 2025 11:36ч.

    а план на централната банка.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • dabedabe

    05 Юли 2025 13:41ч.

    Най-много това да вдигне курса на останалите валути. Обращението не може да спре по волята на някои кретени.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • защо се "срещат" с Мърсула

    05 Юли 2025 11:53ч.

    а не се организират да я изритат.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи