Срив в сайтовете на редица държавни институции, сред тях и НАП

Срив в сайтовете на редица държавни институции, сред тях и НАП

Следвайте "Гласове" в Телеграм и Инстаграм

Днес се сринаха онлайн платформите, поддържани от Министерството на електронното управление (МЕУ). Не са достъпни сайтът на НАП, на Министерството на електронното управление, на Народното събрание и др.

Страниците на институциите към момента са недостъпни. Официалната страница на Народното събрание също не се отваря. Все още не е ясна причината за срива. 

Министърът на електронното управление Валентин Мундров разпореди незабавна проверка за причините, довели до прекъсването. По първоначална информация повредата е следствие на технически проблем, а не компрометиране на системите.

„Уважаеми потребители, информираме Ви, че всички услуги в е-портала на НАП вече са напълно достъпни. Извиняваме се за причиненото по-рано днес неудобство”, съобщиха от Приходната агенция.

Източници: бТВ, NOVA

 

 

Коментари

  • ElCondor

    05 Май 2025 14:43ч.

    Ах този Путин! Пак ни е хакнал.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Алабала

    05 Май 2025 15:08ч.

    За какво ни е официално становище? П-У-Т-И-Н. Виновна е руската държава (а ла Шрьодингер), което е едновременно способна да бутне тока на Иберийския полуостров, да повлияе върху изборите на половин Европа и всичките САЩ, да бутне българския НАП, но не и да превземе Угледар.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • фааа

    05 Май 2025 15:10ч.

    Точно така - не е нужно официално становище. Вече има европейски наратив за всичко: ДАНС ще излезе със съобщение за руска кибератака, ще обявят Русия за враг на националната им сигурност на НЕбългарските властимащи.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ЗАПОЧВАМ ДА ВЗИМАМ НАСЕРИОЗНО ДУМИТЕ НА КОСТАДИНОВ: "ТЕСТВАТ НИ ЗА ВОЙНА"

    05 Май 2025 15:49ч.

    Хммм!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • руколаZ

    05 Май 2025 18:10ч.

    Абе то няма институции в България, те за сайтове говорят 😆🤣 Гледайте скоро да ви прокарат новия световен ред, че ако не могат - голяма сопа и дълго въже ви чака 🤣🤣🤣

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • тепърва ще става страшно

    05 Май 2025 18:32ч.

    Евролиберастнята ще го поема ежедневно и мощно.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мирмидон

    05 Май 2025 18:35ч.

    Ха-ха, хакнали министерството на електронното управление, единственият ни самолет Ф 16 е заземен дълготрайно, а може и завинаги, ако са ни пробутали бракуван, но ще се бием с Русия, САЩ и Китай едновременно (3 в едно).

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ElCondor

    05 Май 2025 19:10ч.

    С Русия, САЩ и Китай едномременно! Не думай! Как ще изкопаем толкова гробове?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи