Костадинов: Започнаха смени на болнични шефове, а не мерки за честни избори

Костадинов: Започнаха смени на болнични шефове, а не мерки за честни избори

Следвайте "Гласове" в PatreonТелеграм и Инстаграм 

Това е кабинет на абсурда, на антипрофесионализма и на антибългаризма

„Ако смяната на шефа на „Пирогов“ ще гарантира честни избори, аз съм с две ръце „за“, но нека някой да обясни как и защо?“. С тези думи председателят на „Възраждане“, Костадин Костадинов, постави под съмнение реалните намерения на служебното правителство да организира честен вот. Причина е и че една от първите стъпки на служебния здравен министър е била смяна на ръководства на болници, включително и на УМБАЛСМ "Н. И. Пирогов".

Той уточни, че едно служебно правителство може да смени ръководители на областни дирекции на МВР или главния секретар на вътрешното министерство, но не и директори на болници.

„Вчера получихме една информация, че първите решения, които е взел министърът на здравеопазването, Околийски, са да бъдат премахнати ключови директори на болнични заведения, сред които е и директорът на “Пирогов”. Ние не можем да разберем причината, при която това се случва“, заяви Костадинов. Той уточни, че подобни действия създават усещане за подготвяна манипулация на вота:

„Този кабинет по-скоро създава обратното впечатление в българите, че се подготвя манипулация, само че в полза на друга политическа сила“, заяви той, като визира ПП–ДБ и Радев.

По думите му още от самото начало е било ясно, че служебният кабинет не е съставен с цел да проведе честни и свободни избори: „Още от самото начало заявихме, че този кабинет очевидно не е съставен, за да прави честни избори, а по-скоро за да разчиства сметки и да подготвя, може би, едно бъдещо четворно управление между представители на Радев, Ердоган, ПП–ДБ и ГЕРБ“, заяви Костадинов.

Той посочи, че в състава на правителството се забелязват представители именно на тези политически кръгове, а първите действия на кабинета допълнително засилват съмненията. Той подчерта, че сред първите ходове на служебните министри са да поставят свои хора на високи постове: „Изключително лошо впечатление ми правят някои от първите ходове на правителството, които са насочени към това да бъдат махнати едни хора, за да бъдат сложени техни хора“, каза той.

Костадинов отново постави въпроса за гласуването в Турция и намесата на външни фактори.

„Цяла България знае, че в Турция се гласува масово, незаконно, под строй, в интерес на чужда държава.“, каза той и попита дали турският президент не е поел ангажимент да осигури десетки до сто хиляди гласа за български политически фигури.

Той посочи и че вицепрезидентът Илияна Йотова излъга по темата за ветото върху Изборния кодекс: „Йотова излъга, като каза, че е разговаряла с авторите на идеята за ограничаване на гласуването в Турция. Авторите сме ние. С нито един от нас не е разговаряла“, подчерта Костадинов.

Председателят на „Възраждане“ определи служебния кабинет като „кабинет на абсурда, на антипрофесионализма и на антибългаризма“, като припомни и безпрецедентния случай със заместник министър-председател, подал оставка след едва един ден.

Костадинов направи изявлението си преди началото на международната конференция „Консервативната революция в Европа“, на която „Възраждане“ е домакин.

Източници: БТА, novini.bg

 

 

Коментари

  • Онуфри

    21 Фев 2026 15:34ч.

    Я обяснете на невежата какво общо имат болниците с изборите? Само не казвайте, че изборите са само претекст.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Трябват им донори на органи, такава е мълвата

    21 Фев 2026 15:46ч.

    Нашето население е много болно от лоша профирактика и неефективно лечение, заради недостъпно високите цени на здравни услуги и изследвания. АЛЧНИ "ПОЛИТИЦИ" НЕ СЕ ИНТЕРЕСУВАТ ОТ БЪДЕЩЕТО НА БЪЛГАРСКАТА НАЦИЯ, фактите от 2021 г. последно преброяване - досега сме намалели с близо 500 000 души! ... А и предстои военен сблъсък. Някъде. Къде?!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Риторични въпроси

    21 Фев 2026 15:51ч.

    Защо коктейлно-трапезните "патриоти" от НС не са вече окупирали летището, за да поискат сметка какво се случва? Направо да нахлуят на пистата? Имат депутатски права и имунитети, институциите са длъжни да ги информират. Вместо това "Възраждане" си спретнали "международна конференция" в петзвезден хотел, с кетъринг и телевизионни камери. Общи приказки за "бъдещето на Европа", бла-бла, платено вероятно с европейски пари... Как ще бориш автентично ЕС, ако прибираш заплати и грантове оттам? Със заплати от по 20-25 000 евро, плюс представителни, жилища, секретарки, офиси? Не става. Айде стига сме се правили на три и половина и сме мълчали политкоректно. Позволиха левът да падне, позволиха да падне Паметника, сега ще позволят и да се превърнем във фронт. У нас няма истински патриоти и хората го усещат интуитивно - неслучайно само тук рейтингът им е на земята, без никакъв шанс да се доберат до управлението. Защото са фасада на статуквото. Българският народ е тежко предаден от своите политици. Политиците от всички бои и партии. Отнеха му лева, стопиха му спестяванията, нахакаха го в чудовищна инфлация, сега му готвят и война. И всичко се случва поразително синхронично, като по сценарий. Мрачният сценарий за отродяването на тези земи и изличаването на православна България.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Analizator

    21 Фев 2026 16:09ч.

    Защо непрекъснато се плюе по партия, която никога не е управлявала?! Как така позволили?! Бориха се до последно, писаха и се молиха на президента, нищооо. Сама птичка пролет не прави! Ако не бяха Възраждане щяха по рано да ви обуят с еврото. Не плюйте по най- българската партия! Няма нужда да лижете зад…ка на НАТО вски генерал, той ще ви прати на фронта.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • "Позволиха"

    21 Фев 2026 16:10ч.

    бихте ли ни осведомили Вие какво бихте направили на тяхно място, че да не се случат тези неща, които според Вас те "позволиха"?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ...на тяхно място...

    21 Фев 2026 17:12ч.

    ...няма как да съм. Просто плюскат кюфтета. В идеалният случай трябваше да си направят сепуко.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ники

    22 Фев 2026 5:37ч.

    Знаеш ли как звучиш?Искам Костадинов да остави кюфтетата и да свърши нашата работа да не позволим да въведат еврото, ами няма как да стане.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • dabedabe

    21 Фев 2026 17:28ч.

    Човек трябва да говори, когато има да каже нещо важно. Дразня се също, че за фон има винаги някакви мазни котки.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • мунчо в затвора!

    21 Фев 2026 17:34ч.

    ИТН вече поискаха оставката на кабинета "мунчо-Петрохан", Копейките да направят същото, защото сега са на ръба, но мунчо може да ги изяде напълно и да останат с другите путински шайки Величие и Меч отвън.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Кокорчо в затвора!

    21 Фев 2026 18:40ч.

    Отвън парламента и вътре в затвора ще бъдат Продължаваме Педофилията

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • мунчо в затвора!

    21 Фев 2026 17:41ч.

    "Възраждане" първо мислят за русия, после пак мислят за русия, накрая, ако остане време, пак мислят за русия"- Явор Божанков.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Трайчо Трайков

    21 Фев 2026 21:12ч.

    https://www.youtube.com/watch?v=FVIUD2EzJ4I

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • БАЦЕ

    21 Фев 2026 18:18ч.

    ПИРОГОВ ОТДАВНА НЕ Е БОЛНИЦА ВЕЧЕ , ХИПЕРМАРКЕТ Е

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Автор: Диляна Гайтанджиева

    21 Фев 2026 18:23ч.

    Летище „София“ ще бъде затворено за всички полети освен военни Актуално 20.02.2026 Автор: Диляна Гайтанджиева

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • осведомете се кога, (в кои часове) ще бъде затворено летището ни

    21 Фев 2026 22:52ч.

    "Летище „София“ ще бъде затворено за всички полети с изключение на военни на 23 февруари от 01:15 до 02:50 часа UTC (03:15 до 04:50 българско време) и отново на 24-ти февруари от 01:05 до 03:35 часа UTC (03:05 до 05:35 българско време), показа проверка на Обективно.БГ." т.е САМО през нощта когато и без друго няма граждански полети.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ще чистят шахти

    22 Фев 2026 0:25ч.

    Дано не ги чистят иранци с ракети

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Тука ше треба и помощта н Георг.

    21 Фев 2026 18:31ч.

    Нека се обади на Марио.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ...трият...

    21 Фев 2026 19:17ч.

    ...мамка им. И дори мога да посоча номерата на делата..но инак ще публикуват архива за УФО.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Стоил

    21 Фев 2026 19:25ч.

    Прав е Костадинов, не се опитвайте да го оборвате с нефелни опорки.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 128539

    21 Фев 2026 20:36ч.

    Костадинов, почваш да дразниш с наглостта си. Майка ми почина от вътрешно болнична инфекция на 31.12.25 в Терапията Варна. Влезе на крака за прегледи! Там всички са за смяна! Така че млъквай, Костадинов!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Шкембе войвода

    21 Фев 2026 21:07ч.

    Във връзка със страховете на хората и отказа на институциите да дадат конкретна информация за присъствието на американските ВВС на летище „В. Левски”, президентът Илияна Йотова трябва веднага да свика КСНС, призова лидерът на ВМРО-БНД Красимир Каракачанов. Той постави няколко важни въпроса, на които българското общество трябва да знае отговорите: кога САЩ са изпратили нота с искане да използват територията на България и конкретно гражданското летище за евентуална операция срещу Иран, кой и кога е дал разрешение, съобщиха от пресцентъра на ВМРО. Какъв е българският интерес от участие в евентуални удари? Защо е дадено гражданското летище при наличието на достатъчно военни авиобази? Политикът припомни, че подобни казуси се обсъждат от Министерския съвет или парламента, не са еднолично решение. Още повече, че Великобритания, Турция и Гърция са отказали, както съобщават световните медии. Турски издания пък коментират, че от 2003 г. насам, когато бяха ударите срещу Ирак, за втори път САЩ правят мащабно дислоциране в България. Защо го научаваме от чужди медии, а не от българското правителство?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Make love, not war!

    21 Фев 2026 21:24ч.

    СТЯГАТ БЪЛГАРИЯ ЗА ФРОНТА?! https://www.youtube.com/watch?v=eYE_Pob33sg

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • рукола Z

    21 Фев 2026 21:53ч.

    Не, просто се готви нова пландемия и се махат непослушните директори .

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Бай Фидос

    21 Фев 2026 23:04ч.

    Летището в София спира за няколко часа полетите заради американските самолети От аеропорта обаче обясняват, че става дума да ремонт на шахти, а малките часове са избрани, защото няма кацащи и излитащи машини, подробно тук: https://offnews.bg/politika/letishteto-v-sofia-spira-za-niakolko-chasa-poletite-zaradi-amerikanski-861501.html Сега тези пайлъти от цистерните ще имат уникален шанс да се върнат и поразкажат, какво са видели да се случва с колегите им, стигнали до порталчето. Самият Баал им повикаха, да отвори. А Костадинов се разсейва, щото е умно куче и в мъгла не лае. Докторчетата от ВМА обаче бастисаха донесените им спесимени от Украйна и провалиха с гръм и трясък Проекта. Затова по-натам ще хвърчат оставки и пагони, дори може и някой да се осмели да попита като кой и как им разреши подобно безобразие, не просто толкова си могат. Така, че свиркайте си, разбира се ако не живеете в "Дружба" и околните квартали. https://m.youtube.com/watch?v=d4LdUQzCPPM

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • @22:52 ч. - На 23 срещу 24 февруари не заспивайте до сутринта!

    22 Фев 2026 0:58ч.

    Предупреждението е на Вл.Жириновски (починал на 6 април 2022 г.), че на 24 февруари 2026 г. през нощта хората НЕ трябва да заспиват, за да спасят себе си и близките. Незаспиването ще помогне на хората да реагират (ако има заплаха) и по-лесно да възприемат промени, каквито света не е виждал!! Който иска може лесно да провери - 24 февруари идва... Скоро е. ..

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Малей, ами ако вместо Иран, черните самолети затрескат към Русия?

    22 Фев 2026 1:05ч.

    Путин е изчезнал от 2 седмици не се е появявал на живо. Руски медии пишат, че го показват на записи през тези дни.... И изобщо положението у нас и по света е - грамофон свири, майка плаче! Отчайващо отсъствие на нормален разсъдък у човеците.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • мъка ми е за Софето

    22 Фев 2026 10:19ч.

    Ще ни ударят ядрено летището като стой та гледай, ако направят тая глупост.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Да каже за нов Законопроект

    22 Фев 2026 5:04ч.

    на второ четене, че ще цифровизират здравните данни на нас и децата ни. Освен че продадоха изледванията на частни фирми от пЛандемията, сега готвят още по-мракобесни поправки под благостта на "половин ден отпуска за изследвания". И да каже какво правят военни самолети на гражданско летище. Този служебен кабинет беше избран с конкретни цели, да доунищожи законодателно Територията. Отделен е въпросът, че няма такива правомощия. Как е възможно хората да приемат случващото се???? След като служебните свършат мръсната работа на Блатото, ще дойде "месията", който ще измънка: "Ми приели сме го вече, какво да направя, нямате право на Референдум, ще го отложим с една година.".

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи