Сергей Лавров: ИДИЛ е творение на американската политика

От източноевропейските държави бившите югославски републики едва ли са съветвани от американците, а останалите - Румъния и България - не може да се каже, че са освободени от Червената армия, защото това би означавало да са освободени от собствените си съюзници - германците. Те са окупирани от Червената армия. И следователно би трябвало сами да поискат да свалят паметниците на окупаторите.
Според Лавров тази страна била \"освободена\"? Пълна подигравка с българския народ. Преди 1944 г. България не е била окупирана. Не е пращала войска на Източния фронт. Запазила си е българсите евреи. След 1944 г., с брой на жертвите на \"народния\" съд и тези убити без съд, България е на първо място в Европа. В никоя друга страна комунистите, ръковедени от СССР и техният лакей Димитров, не са налагали такъв изумителен терор.
Гузен негонен бяга и бърка, защото е непросветен. Червената армия не ни е окупирала, просто защото не навлизала на наша територия. Изключение на един набег в Добруджа в преследване на германците и тарашенето на Варна и Бургас за немски подводници. Гузното се заключава предимно във американския натиск, който се упражнява върху нашата страна. Иначе в смисъл на окупация може да се приеме Ялтенското споразумение подписано от САЩ, Англия и СССР.
the best Minister of the foreign affairs at the moment! a brilliant interview!thanks!
.
Американското лицемерие и коварство бори по всички показатели руското и е световен шампион.
ами е имало патрулиращи тройки - офицер с двама войника. Дошли са на американски танкове - можете да разгледате архива в desеbg ако не вярвате. На американски танкове са влезли и в Румъния. Това е засвидетелствано. Защото не са имали достатъчно свои, естествено. След което разбира се са организирали преврат и са назначили свое правителство. И после - 50 години! А ние ще им пазим паметника! Да си вземат и да си го заврат където искат!
ОКУПАЦИЯ НА БЪЛГАРИЯ. На 5 септември 1944 година Съветският съюз обявява война на България, но правителството на Константин Муравиев нарежда на армията да не оказва съпротива на навлизащите в страната части на Трети украински фронт. През следващите дни те окупират цялата територия на България, като 37 армия е разположена в Югоизточна България (районът на Бургас, Ямбол, Казанлък). През декември 37 армия е преименувана на 37 отделна армия и остава основната съветска част на територията на България, като е отделена от Трети украински фронт, който продължава настъплението си в Югославия и Унгария. За командващ на армията е назначен генерал-полковник Сергей Бирюзов, който в същото време ръководи Съюзническата контролна комисия в България и е главен военен съветник на образуваното след Деветосептемврийския преврат просъветско правителство. През 1946 година 37 отделна армия е преобразувана в 10 специална механизирана армия, а след края на съветската окупация на България през 1947 година е разформирована.
Руския паметник ще се премахне,когато се премахнат паметниците на американските и английски летци бомбардирали и разрушли цивилни цели в България.Позорно и безчестно е УБИЙЦИ на българи да имат паметници.Козяците вън от форума!
Към горния пост: Еми един от тия по-горните ще ти каже, че София са я бомбардирали руснаци, качени на американски самолети и че го има документирано :-))))))
Този, който пише за справка относно окупацията на България, нека посочи документ, или литература къде го е прочел. Ако не посочи е лъжа. Не си спомням да е съществувала 37 армия в рамките на Трети украински фронт. Само за руските съветници съм съгласен. Тях ги имаше до последно преди рухването на соца. Иначе всяка промяна в управата на България е в някаква степен преврат, защото не отразява волята на по-голяма част от народа.
Дрън, дрън. Имало е не само руски американски танкове, малко, но и огромен брой руски американски камиони и джипове. И оръжия и храни, които не се виждат на снимките. Защото, драги, са били съюзници. И са ни окупирали, да. И е имало окупационна администрация, и тя е включвала английски и американски офицери. Защото само в замътеното съзнание на нашенските русофоби и прикрити фашизоиди България е едновременно демократична страна и съюзник на Хитлер. В този ред на мисли паметникът на Съветската армия е паметник на победителите в една победена страна, както паметниците в Австрия и Германия. Такъв е и малкият американски оаметник. Така постъпват победителите още от древността.
През 1944-1947 около 600 000 съветски войници и офицери пребивават на българска земя за различен период от време. Секретни междуправителствени споразумения уреждат тяхната издръжка за наша сметка. Нещо повече – всички заплати, командировъчни и режийни, по изрично настояване на съветската страна, им се изплащат в долари. става въпрос за суми, които многократно надхвърлят доходите на среден български гражданин. Установената тогава практика се прилага и от началото на 50-те до края на 80-те години – всички т.н. съветски специалисти са на пълна валутна издръжка от българска страна. Издръжката на съветските окупационни войски е изключително тежко натоварване за българския бюджет, тя значително надхвърля наложените на България следвоенни репарации.
Почти всички коментари се опитват, волно или неволно, да се вържат за схемата \"добри-лоши\". Руснаците са ни окупирали? Да-а-а, но американците са ни бомбардирали. Черно-бяла логика, за която светът е разделен на две: добри и лоши. За сметка на идеологията, историческата истина остава на заден план. Зад тази идеология са и използуваните епитети: прикрити фащизоиди, замътено съвнание, и пр.
За съветските \"окупационни\" войски пак с някакви мистични секретни документи. Ами нали всичко се разсекрети. Покажете ги. Ако става въпрос за усвояване на руското въоръжение нашите офицери се обучаваха в Русия на руска издръжка, а у нас е възможно да е имало т.н. група за контрол на боравенето, най вече с ракетна и авиационна техника, като за бойни самолети сега само мечтаем и даваме грешни пари на българския данъкоплатец.
България официално е загубила войната, участието и във втората и фаза на страната на победителите не я спасява от репарациите, които трябва да изплаща на окупираните от нея страни. Разминава се с по-тежките санкции поради факта, че СССР гледа на нея като на потенциален верен съюзник в бъдеще, за разлика от другите страни в неговата сфера на влияние. А ние вместо да осмислим вината си и сервилната си политика, се оптваме да се изкараме или победители, или невинни жертви.
Благодарение на това,че сме били в съветската зона на влияние,определена от съюзническите лидери на срещата в Ялта и вкючването на България във войната срещу Германия,нито един квадратен метър българска земя не е предаден към съседни държави.
Ами Чърчил искаше да сади картофи на мястото на София и настояваше ,България да бъде ,разкъсана и поделева мужду,Гърция ,Югославия,Турция ,че и Румъния.Всичко това е документирано на срещите и в Техерани в Ялта и после . Така че влизането на воиски на СССР ,у нас възпрепятства тази мечта на ,Българофоба Чърчил.И думите на Молотов ,,Българите ,да бъдат спокоини,България няма дя бъде разпокъсана,,след Парижката конференция ,са доказателства за това .А и един въпрос на Сталин ,към българска делегация ,,Кой нареди ,Четвърти корпус да напусне ,Беломорието ,Македония.Кой предаде България.А можеше след време вашите деца и внуци да почиват и загарят на Тасос ....и ..Самотраки .,,Нали затова и наши воиски са в България,да запазите това което имате. А вие всичко провалихте. Та Кой ,нареди ,Четвърти корпус да напусне ,позициите си? Намерете го другари .Търсете го ,предателят.,,И го намерили след години . -Трайчо Костов. Но за това ,години и сега има гробовно мълчание от наследниците на БКП- днес БСП,ГЕРБ, РФ, ПФ, ДПС, Никога нямя да се говори за това . Никога .
.
Ако Съветската армия не беше тук, много хора нямаше да получим нищо от реституцията. Все пак не всеки е бил склонен да дели и раздробява имоти, други пък щяха да фалират. Та нека гледаме НА ПОЛОЖИТЕЛНОТО, както казваше Негово Величество.
Ние и нашите партньори използваме технологии като “Бисквитки” за персонализиране на съдържанието и рекламите, които виждате, както и за да анализираме трафика на сайта. Изберете “Приемам”, за да приемете използването на тези технологии. За повече информация, моля запознайте се с обновените “Политика за поверителност” и “Политика за бисквитки” на Гласове.ком ЕООД