Русия осъди въоръжената агресия на САЩ срещу Венецуела

Русия осъди въоръжената агресия на САЩ срещу Венецуела

Актът на въоръжена агресия на САЩ срещу Венецуела предизвиква дълбока загриженост и осъждане. Това се казва в изявление на Министерството на външните работи на Русия Венецуела трябва да определя съдбата си без външна намеса, заяви външното министерство на Русия, цитирано от ТАСС. Изявлението е във връзка със събитията във Венецуела. „На Венецуела трябва да бъде гарантирано правото сама да определя съдбата си, без каквато и да било деструктивна външна намеса“, се казва в текста. Русия поддържа постоянен контакт с венецуелските власти, се казва в изявление на руската дипломация.

„Латинска Америка трябва да остане зона на мир, за каквато се провъзгласи през 2014 г. А на Венецуела трябва да бъде гарантирано правото самостоятелно да определя съдбата си, без каквато и да е деструктивна, още повече военна, външна намеса“, подчертават ведомството.

Претекстите на Вашингтон за оправдаване на въоръжената агресия срещу Венецуела са несъстоятелни, се казва още в изявлението

„Идеологизираната неприязън надделя над деловия прагматизъм и готовността за изграждане на отношения на доверие и предсказуемост“, се допълва в документа.

„Тази сутрин САЩ извършиха акт на въоръжена агресия срещу Венецуела. Това предизвиква дълбока загриженост и осъждане“, посочват още от дипломатическото ведомство.

Източник: БТА, ТАСС

 

 

Коментари

  • viva

    03 Яну 2026 12:57ч.

    Слава Венецуела! Слава Россия!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Поправям се:

    03 Яну 2026 13:22ч.

    Слаба Венецуела. Слаба Русия.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • viva

    03 Яну 2026 13:56ч.

    Какво искаш да напишеш,укропитек ? Че киевското джудженце капитулира ли ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Слава на ПВО-то на Венецуела

    03 Яну 2026 16:39ч.

    Слава на личната охрана на Мадуро! Ония на Кадафи поне бяха хубави момичета с големи бомбички.🤡

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • viva

    03 Яну 2026 17:27ч.

    Слава Кокаине! Слава зелений джуджак!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Рене от съпротивата

    03 Яну 2026 13:03ч.

    А събудихте ли се? Ама то мача май свърши...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ганди

    03 Яну 2026 13:11ч.

    Много интересно дали ще има повече преговори по повод 404? И кога ли ще чуем пак изхождане по въпроса на урсулизираните природни грешки? Май че и този филм свърши. Подозирам, че е "пито-платено".

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Рене от съпротивата

    03 Яну 2026 13:31ч.

    Знаете ли кое е лошото според мен, че това са временни, тактически договорки, за събиране на сили и подкрепления, докато не дойде времето на голямото противостояване, след което може и да нямаме електричество, и да ползваме как беше "тояги и камъни". Дано бъркам.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • баба Яга

    03 Яну 2026 13:16ч.

    Русия не е интересна, да видим глупавата Кая и още по-глупавият Жан дали ще посмеят да се обадят за налагане на санкции.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Объркал си се

    03 Яну 2026 13:28ч.

    ЕС не призна Мадуро за президент заради фалшифицираните избори. Няма и дума да обелят за санкции. Плюс това всички имат интерес от петрола на Венецуела. Още по-ниска цена на петрола на международните пазари ще е в интерес на целия Запад. Като бонус ще дойде и още по-големият спад в приходите на руския бюджет.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 13:28

    03 Яну 2026 13:58ч.

    Не,укропитешка подлого,ти си се объркал генерално като всяка безмозъчна укроподлога. Никакви фалшифицирани избори не е имало във Венецуела,там не са забранили изборите както в бандеронацистката клоака. А спад в приходите на Русия няма да видиш,ЕС продължава да налива здраво в руската хазна хахаха

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • “Спад в приходите

    03 Яну 2026 14:16ч.

    на Русия няма да видиш”. Сериозно, ли? Въпреки официалните данни на Минфин и Центрбанк. Ей заради тази тъпа пропаганда сте затънали четвърта година в блатата на Украйна и там ще изгниете за щастие на нормалните хора по света, пък и в самата Русия.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Пропагандата..

    03 Яну 2026 14:23ч.

    четери години я гледаме вече, да. Да се чуди човек как укрофашистите още не маршируват на червения площад. Ама то 'секи момент... още едни стотина милярда и тя Русията ще срути... вЕрвай ми брато, 'сееееки момееент...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • viva

    03 Яну 2026 14:36ч.

    Укроподлогите фалират Русия от десетилетия - дори официални данни си измислят от МинФин и не знам коя си банк - затова и киевското им фюрерче капитулира така

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Министерство озабочености

    03 Яну 2026 13:36ч.

    Никога Русия не е била по-жалка отколкото след 25 години Дед Куколд. Буквално загуби всички съюзници и периферията си, което е и стратегическото и поражение в СВО. На нищожеството в Кремъл буквално се присмиват.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Sin

    03 Яну 2026 13:39ч.

    Нямаш ли си пиш*а да си играеш?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Психиатър

    03 Яну 2026 13:55ч.

    На 13:36 е един психично болен укропитек,здравата е превъртял след капитулацията на киевското късо фаше

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ...принципна позиция...

    03 Яну 2026 13:39ч.

    ...но ако заместим "Венецуела" с "Украйна" звучи някак кухо.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ...принципна позиция...

    03 Яну 2026 13:41ч.

    ...сега остава Си да нареди десант във Формоза.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ...или Вучич...

    03 Яну 2026 13:42ч.

    ...да прегази Косово...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • а бе, дебили

    03 Яну 2026 13:43ч.

    наистина ли си мислите че това нападение може да не е съгласувано с Путин? Венецуела за Украина. Танто за кукуригу.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • булгаристанските путиняги-чугуни

    03 Яну 2026 14:05ч.

    твърдяха „Сирия за Украйна“. Сега „Венецуела за Украина“ .... Путинизмът е психическо отклонение.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 14:05

    03 Яну 2026 14:37ч.

    Укролигофренията е тежко психическо състояние - не знам дали има надежда за теб. От лошите новини за бандеронацистите ли превъртя толкова тежко ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Майна

    03 Яну 2026 15:59ч.

    Никой не се съобразява с кочината ви, бе копейка. Никой.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Свят основан на правила

    03 Яну 2026 14:25ч.

    Къде сте, бе, момчета? Да ни кажате за "света, основан на правила"? Да си сложите венецуалско знаме на общината? Фашагата Иво Мирчев да се закичи с венецуалско знаменце на ръкава на следващия протест? Да викате "Тук не е Вашингтон"? Не? Що така, бре?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Светъл пример

    03 Яну 2026 14:32ч.

    Ето това трябваше да направят руснаците в Киев

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • все още не става ясно

    03 Яну 2026 14:45ч.

    Какво точно "направиха" американците и дали в Каракас?!...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • става ясно

    03 Яну 2026 16:35ч.

    прибрали са го в комплект със съпругата в US за да го съдят по техните си закони.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Изразиха ли

    03 Яну 2026 15:07ч.

    глубокая озабоченость. Нещастници! Да се учат от американците как се прави СВО, че за четири години в блатата на Донбас станаха за смях на целия свят.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Факт

    03 Яну 2026 15:23ч.

    НАТО никога не е ставало така за смях както стана в блатата на Донбас

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Тръмп

    03 Яну 2026 16:19ч.

    Няма по-велик президент от Тръмп, факт! И ние да имахме един на половина такъв... но, уви, само меки китки и дърти сухи вахини в еврогейския съюз.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Майна

    03 Яну 2026 15:57ч.

    Това е СВО, другари фатмаци. Вашето СВО е скотобойна.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Хахаха

    03 Яну 2026 16:03ч.

    Укропитек многоников,защо пишеш като Майна ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Кое СВО ?

    03 Яну 2026 16:04ч.

    Онова при което при Бандера се пренасели ли ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • рукола Z

    03 Яну 2026 16:47ч.

    Поздравления за ПВО-то на венецуела ! Свалили са всички самолети! И охраната на Мадуро обезвредила всички диверсанти ! Браво !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • мирослав

    03 Яну 2026 17:02ч.

    този путин докога ще резили Русия? няма ли кой да го смени най после?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • мирослав

    03 Яну 2026 17:27ч.

    Този Кокаинчик докога ще резили Украйна,не само корумпиран,ами и некадърен. Време е да го настанят в московската зоологическа градина

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • И как я осъди?

    03 Яну 2026 19:46ч.

    Путин пак ли измяука колко не са прави "партньорите" и колко е з"озабочен"? А иначе си се заиграва с бай Дрън Дрън и съюзник не му остана! Чии интереси защитава той всъщност?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ганди

    03 Яну 2026 21:05ч.

    <<< и съюзник не му остана!>>> Мъльчи ва! И Китай и Индия ли? Първата и третата икономика в света? И Бразилия, Иран и вече и от Европа и ЕС май се ослушват, не ли?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Какво ги прави съюзници на Русия?

    03 Яну 2026 23:13ч.

    Това, че изнудват Путето да им продава нефт с 40% отстъпка ли? Или, че му плащат за тази нефт в рупии? Смех.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • viva

    03 Яну 2026 21:25ч.

    Айдяяя! САЩ призовават гражданите си да напуснат РФ... Давайте с фалшивите никове! Папагали.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • viva

    03 Яну 2026 21:27ч.

    Тъй де - бий по самара! Сирия, Ирак, Армения, Венецуела? Обръчът се затяга? ма не се сещат да се спрат на време.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Рене от съпротивата

    03 Яну 2026 21:55ч.

    Слава на ПВО-то на Венецуела ! Всички самолети и вертолети са свалени ! Слава на охраната на Мадуро ! Всички диверсанти са обезвредени !🤡😇

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • На маймуни ни направиха

    03 Яну 2026 23:13ч.

    От нова година: 1. Интервю с бб 2, Отвличане на Мадуро и жена му - само Цецо измислил наглите не е коментирал 3. В US няма вече наркотици от несъществуващ картел на Слънцето 4. US пък ще контролира и увеличи добиването на петрол, който ограничиха 5. Доставките на петрол за другаря Си обаче няма да пострадат 6. В същото време сякаш Мадуро сам си го организирал, без никаква съпротива Вече си мисля, че или са ги пуснали или ние сме на свобода все още

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Къде са ?

    03 Яну 2026 23:13ч.

    23 самие современние ! Безаналогови руски изтребители СУ 30 МК ! Къде е венецуелската авиация ! Питам аз и отговор не искам 🤡

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Жълтохубавец

    04 Яну 2026 1:14ч.

    Това което стана е тайната договорка от Анкоридж. Нито на Тръмп, нито на Путин им трябва могъщ Китай с диференцирани източници на енергия. Китай има най много рафинерии преработващи тежкия серист нефт на руснаците. Но Венецуела има такива находища, даже неразработени. Затова Китай вложи милиарди за разработването им, което диверсифицира източника на такъв нефт. Това е удар за Русия. Така че преценявайки че Китай , пълзи в средна Азия, снабдява свободно както руснаци така и украинци с компоненти за дронове и дронове, Путин е преценил че може да играе на размени. Затова и руските пилоти и специални разчети не са реагирали, както и кротостта на венецуелската армия. Просто Путин е получил нещо в Анкоридж и е дал Венецуела. Същото го играха за Сирия. Виж за Куба , там не се пазарят...Така, че Мадуро е поредната фигура жертвана от големите играчи. Цинично ,но е реалполитик!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи